Asırlık Başarı ÖyküsüMarkanın  temsilcisi olan EYÜP DAŞTAN, 1971 yılından beri Şişli Sabuncakis  Çiçekçilik Mağazasın’da müşteri memnuniyetini en üst seviyelerde tutmak için çalışmaktadır.

Eyüp Daştan, Sabuncakis ailesinin dördüncü kuşağın son temsilcisi olan İstirati Sabuncakis’in vefatı ile, Sabuncakis Çiçekçilik’in birinci derece ortağı ve İstanbul’daki iki köklü şubenin sahibi olmuştur.

Eyüp Daştan, Türkiye’deki Çiçekçilik sektörün duayeni olarak bilinen  İstiraki Sabuncakis’in yanında  45 yıl boyunca yetişmiş, yarattığı eşsiz çiçek tasarımlarıyla kısa bir süre içinde sektörde saygın bir yer kazanmıştır.

Üstün başarıları ve güvenilir iş anlayışı ile, İstiraki Sabuncakis tarafından resmi  iş ortağı olmaya laik görülmüştür.

Mesleğine  olan saygınlığı ve markanın büyümesine verdiği önem nedeniyle, birlikte çalıştığı ustalarına  İrlanda’da çiçek konusunda profesyonel eğitim aldırmış, yıllarca öğrendiklerini onlara  aktarmıştır.

Kendini sürekli geliştirmeyi ilke edinen Daştan;“Aslında o kadar basit değil bu işi yapmak. Çiçeklerin renk-koku uyumu, sepet-aksesuar kombinasyonu hepsi ayrı işçilik istiyor” diyor ve İstirati Sabuncakis’in sözlerini anımsatıyor; “Bir çiçeğe usta eli değdiğinde değeri iki misline çıkar.”

Eyüp Daştan’ın “ Asırlık Başarı Öyküsü’nde sayısız Teşekkür Plaketleri,  Üstün Başarı Ödülleri yer almaktır; bunlardan bazıları:

  • 1980 yılında İsviçre’de ve 1991 yılında Atina’da gerçekleştirilmiş olan“International Teleflorist of the Dear Competition” Çiçek Tasarım yarışmalarında, Türkiye birincisi olarak ülkemizi temsil etmiştir
  • 2015 yılında İTO’nun açmış olduğu, İstanbul’un sayılı Çiçek tasarımcısının katıldığı Uluslararası Çiçek tasarım yarışmasında birincilik ve üçüncülük derecelerini kazanmıştır.
  • 2015 yılında “53.643 çiçek sayısı ile en büyük çiçek arajmanı rekoru” etkinliğine  katılarak;  adının “GUINNESS WORLD RECORDS” (GUINNES DÜNYA REKORU)  kitabına yazılmasını hak kazanmış; bunun için  Ankara Ticaret Odası (ato) tarafından  KATILIM SERTİFİKASI ile  onurlandırılmıştır.